WORKSHOP: Streetphoto v Bratislave 29. 9. 2012

Vždy sa vám páčili fotky z ulice? Fotky, kde je zachytený jeden okamih v živote mesta? ROBERT VANO GALLERY vás pozýva na unikátny fotoworkshop o street fotografii s Radovanom Mišíkom. Radovan Mišík sa prostredníctvom fotografií snaží sprostredkovať iným ľuďom to, čo vidí a považuje za zaujímavé. Zameriava sa hlavne na street fotografiu, ktorá v ňom vyvoláva pocit, že zachytáva čo najvernejšie realitu každodenného života našej spoločnosti.

Termín: 29.09.2012

Lektor: Radovan Mišík
Organizátor: ROBERT VANO GALLERY v spolupráci s ONEHALF STREET PHOTOGRAPHY
Počet účastníkov: 13
Cena: 79 €

 
Priebeh školenia:

Zraz účastníkov bude 9:45 v KC Dunaj (mapa), kde rozoberieme teoretickú časť street fotografie. Po prednáške sa vyberieme do centra Bratislavy, kde bude nasledovať praktická časť výuky. Predvedieme vám, ako pristupovať k ľuďom, aby im vaše fotografovanie nevadilo, ktoré objekty si treba všímať a ako ich zaujímavo zachytiť.

O 13:30 pôjdeme na spoločný obed (hradí si účastník sám, obed však nie je povinný), kde rozoberieme situácie, s ktorými sme sa stretli na doobednom fotografovaní. Po obede vyrazíme opäť do ulíc. Počas poobedného fotografovania sa môžete od skupiny oddeliť (ak je človek sám, je všímavejší, vie sa lepšie sústrediť, nič ho neruší, je menej nápadný), necháme toto rozhodnutie na každom z Vás.

O 17:00 sa stretneme v mieste konania prednášky v KC Dunaj – bar. Po príchode si každý účastník vyberie 4 najlepšie fotografie, ktoré budú následne premietané na projektor. Výhoda je mať svoj vlastný notebook (pri výbere fotografií, prevod do čiernobiela). Spoločne si všetky zábery prezrieme a povieme ku každému záberu vhodné pripomienky.

 
Rozvrh workshopu:

09:45 – zraz zúčastnených v ateliéri
10:00 – prednáška o street fotografii
11:10 – presun do centra Bratislavy
11:20 – 13:30 fotografovanie v meste
13:30 – 14:30 spoločný obed v centre
14:30 – 17:00 fotografovanie v meste
17:00 – výber a príprava záberov na rozborovú prezentáciu
18:30 – ukončenie školenia

 
Charakteristika a zameranie workshopu:

Školenie je zamerané na teoretickú a praktickú výuku street fotografie.


Budeme sa venovať týmto témam:

-čo je to street fotografia
-rozhodujúci moment
-história street fotografie
-výber vhodného času a miesta
-ako pristupovať k ľuďom na ulici a kedy nefotografovať
-výber vhodnej foto techniky (ohniská, objektívy, systém 4/3, DSLR)
-nastavenie fotoaparátu
-postprocess pri street fotografii
-právo a street fotografia
-diskusia
 

 

 

ROBERT VANO GALLERY


O Radovanovi Mišíkovi

Radovan Mišík sa prostredníctvom fotografií snaží sprostredkovať iným ľuďom to, čo vidí a považuje za zaujímavé. Zameriava sa hlavne na street fotografiu, ktorá v ňom vyvoláva pocit, že zachytáva čo najvernejšie realitu každodenného života našej spoločnosti. Kompletne prepadol čaru street fotografie v roku 2008. Neskôr sa stal spoluzakladatelom portálu streetphoto.sk. a Nezávislej Organizácie Bratislavských Fotografov – o.z. NOBAF. Pri exponovaní preferuje ultraširoké ohniská (najčastejšie Tokinu 11-16 F/2,8).

Jeho street fotografie pochádzajú z rôznych Európskych metropol (Amsterdam, Paríž, Budapešť, Viedeň, Siena) a jeho tvorbu ste mohli vidieť vystavenú napríklad v Shopping Palace , OC Retro, v City Hotel Bratislava.

Share
comments