Šiesty štipec na šnúre parkových fotovýstav v Bratislave, FOTOPARK VI

23. júna 2012 už tradične natiahne bratislavský fotoklub FOPA siete pomedzi stromy v parku na Tyršovom nábreží, aby ich niekoľko desiatok fotografov zaplnilo fotografiami. Je to verejné pozvanie pre všetky slovenské fotokluby i fotografov, ktorí nie sú organizovaní vo fotokluboch, aby prišli vystaviť svoje najlepšie práce.

Príjemný deň v parku plnom fotografií a priateľskej atmosféry sa organizátori budú snažiť spríjemniť účastníkom aj napriek prekážkam, s ktorými sa pri tohtoročnej organizácii stretli. FOTOPARK je dobrá príležitosť pre začínajúcich aj pre pokročilých fotografov zviditelniť sa, prezentovať svoje práce, stretnúť fajn ľudí a vidieť zaujímavé fotografie ostatných autorov.

„Organizujeme FOTOPARK už šiesty rok, tradične koncom júna na Tyršovom nábreží v Bratislave. Snažíme sa ho koncepčne aj programovo rozširovať a ako verejnú kultúrnu akciu organizovať zdarma najlepšie ako dokážeme v rámci prostriedkov a aktuálnych klubových možností.“, povedal Marek Nagy, predseda fotoklubu FOPA.

Ako býva dobrým zvykom ani tento rok nebude chýbať súťaž o naj fotku z hodnotenia širokej verejnosti, kde návštevníci budú môcť špeciálnymi hlasovacími štipcami označit práce autorov, ktoré sa im najviac páčia. Rovnako bude aj ocenené 1. – 3. miesto z hodnotenia odbornej poroty. Porota zároveň udelí ocenenie „mladého tvorcu“, čo je ocenenie tvorby zúčastnených juniorov. Tradične bude pripravená aj sekcia venovaná bratislavskému Fotomaratónu, kde si návštevníci budú môcť pozriet vítazné aj nevíťazné práce z uplynulých ročníkov tohto podujatia.

„Dúfame, že po minuloročnom malom výročí sa nám aj tento rok podarí zorganizovať účastnícky aj divácky atraktívne podujatie. Cítime však, že v časoch trhovej krízy je čoraz komplikovanejšie zohnať partnerov a sponzorov, ktorí by podporili tento druh podujatia. Nesmierne preto ďakujeme tým, ktorí nás akýmkoľvek spôsobom podporili a vážime si aj pomoc dobrovoľníkov, ktorí sa zapojili do organizácie. Zároveň sme radi, že si táto akcia našla nemalý počet fanúšikov a z roka na rok sa zlepšuje kvalita vystavených fotografií.“, dodal Nagy.

Generálnym partnerom 6. ročníka Fotoparku je spoločnosť AQT, prodealer fototechniky Canon. Ako partneri podujatie podporili: fotoškola EduART - kurzy (nielen) pre fotografov, Zoner - tvorca programu Zoner Photo Studio, TEPEDE - dodávateľ veľkoformátových tlačiarní, Megafoto - predajca fotografickej a štúdiovej techniky, Fotopoint - minilab - photostudio - gallery, FOPA (2%), medzi ďaľších partnerov patrí firma Fotolab, Kaspersky, FUJI FILM - Aupark Bratislava, XL Poster, Rytmika. Mediálne akciu podporili: Zoznam.sk, BKIS, Hľadáčik - prvá stránka fotografie, Scart, E-Photo, Bratislavský Fotomaraton, 24:BA - 24 fotohodín zo života Bratislavy, FOTONOVINY.


http://www.fotopark.sk/
http://www.fopa.sk/

Share
comments