FOTOZÁHRADA 2011

Občianske združenie NOBAF ponúka všetkým nadšencom fotografie – amatérskym i profesionálnym - príležitosť vystaviť a zároveň si vypočuť názory na svoju fotografickú tvorbu na podujatí FOTOZÁHRADA 2011.
Toto podujatie sa uskutoční v sobotu 28. mája v bratislavskej Medickej záhrade.
Registrácia vystavovateľov začína o 10:30 hod.

Prineste aj VY svoje fotografie a zaveste ich pomocou štipcov (nezabudnite si ich priniesť) na  pripravenú sieť, ktorá bude natiahnutá medzi stromami. Účasť nie je obmedzená vekom, pohlavím, žánrom ani úrovňou fotografovania a bude voľne prístupná pre všetkých návštevníkov Medickej záhrady.

Formát vystavených fotografií nie je stanovený, ale doporučujeme minimálne exponáty s rozmerom cca A4.  Každý účastník môže vystaviť svoje portfólio fotografií v počte 5-10 ks. Výber témy je na každom vystavovateľovi a jeho rozhodnutí.

Každý, kto v ten deň zavíta do Medickej záhrady, obdrží 3 hodnotiace štipce, ktoré podľa vlastného uváženia pripevní k fotografiám, ktoré ho najviac zaujali.

Autori najlepších kolekcií budú odmenení cenami.
 
Členovia odbornej poroty:

Július Kotus - profesionálny fotograf, člen APFSR
Aňa Struhárová - profesionálna fotografka, QEP, členka APFSR
Michaela Bosáková - kurátorka a projekt manažérka SEDF


Okrem samotnej výstavy bude pre všetkých návštevníkov pripravený bohatý sprievodný program:

- čitáreň (množstvo foto časopisov na zapožičanie)

- fotoateliér: K dizpozícii bude ateliér, v ktorom si môžete vyskúšať štúdiové svietenie. Vašim fotoaparátom budete „odpalovať“ pripravené svetlá a môžete si vlastnoručne nafotografovať vaše dieťa, či polovičku. Ochotní prevádzkovatelia ateliéru vám radi poradia ako správne nafotiť skvelý portrét. V prípade, že vystavujúci alebo návšteníci nebudú mať so sebou vlastný fotoaparát, kompetentní vám ateliérové fotografie zhotovia a zašlú vám ich následne e-mailom.

- prezentácia a predstavenie DSLR novinky NIKON D5100 odborníkmi z
predajného štúdia ephotoshop.sk

- súťaž „NAJ-CVAK“: Počas celého dňa je v Medickej záhrade množstvo zaujímavých „objektov“, ktoré sa môžete pokúsiť kreatívne zachytiť. Je na Vás, či uprednostníte hrajúce sa deti v parku alebo makro záber flóry, ktorej je v medickej záhrade neúrekom. Z fotografií, ktoré následne zašlete na email : Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebujete mať nainštalovaný JavaScript.   do 4.6.2011 , bude vybraný najzaujímavejší snímok, ktorý bude následne ocenený.

- prednáška členov odbornej poroty v čajovni

- maľovanie na tváre

- tombola: v prípade, že sa vám nepodarí s Vašimi fotografiami vyhrať žiadnu cenu, nezúfajte, každý vystavovateľ bude zaradený do losovania o zaujímave ceny.


Ceny pre vystavovateľov:

Outdoorový kompaktný fotoaparát  Olympus mju 3000, Brašňa stealth reporter d 300 AW, Statív Velbon Sherpa 250 R, 2 x monopod, 2 x odrazná doska 5v1 80cm, 2x čistiaca sada, poukážky na tlač fotograií (2x50€, 2x 40€ 2x30€), 3x nákupné poukážky v ephotoshop.sk (zľava 10,- EUR pri nakupe nad 200,- EUR), brašna Crumpler SLR Top Loader , 6 ks zaujímavých kníh  a poukážka na 3-hodinové fotografovanie v ateliéri.
 

Časový harmonogram:

10:30 – Registrácia vystavovateľov

11:00 – Vystavenie fotografií účastníkmi

13:00-15:00 – Prezentácia fototechniky - ephotoshop.sk

14:00-15:00 -- Prednáška

15:00 – Konzultácia vystavovateľov s odbornou porotou
17:00 – Vyhlásenie výsledkov a tombola

 
PRAVIDLÁ akcie FOTOZÁHRADA 2011

Vystavujú sa fotografie v ľubovolnom formáte. Každý účastník môže vystaviť svoje portfólio v počte 5-10 ks. Výber témy je na každom vystavovateľovi a jeho rozhodnutí.

Ceny budú udelené v štyroch kategóriách  a to nasledovne:

LAICKÁ - v tejto kategórii  o víťazovi rozhoduje súhrnný počet štipcov pridelených autorovi portfólia laickou verejnosťou (návštevníkmi medickej záhrady).
*Udeľuje sa jedna cena, ktorú vyhráva najúspešnejší vystavujúci autor s najväčším počtom štipcov.

ÚČASTNÍCKA – Každý vystavovateľ si po prezretí portfólií iných súťažiacich, vyberie jedného autora, ktorému dá svoj hlas.
*Cenu dostáva autor, ktorý dostane najviac hlasov od vystavovateľov.

ODBORNÁ - v nej o víťazoch rozhodujú traja porotcovia z radov profesionálnych fotografov!
*Udeľujú sa  1. cena, 2. cena a 3. cena, ktoré vyhrávajú porotou zvolení  autori, odmenení za  celé svoje portfólio.

ORGANIZÁTORSKÁ - o víťazovi rozhoduje porota zložená z členov občianskeho združenia NOBAF organizujúceho toto podujatie.
*Cenu dostáva autor za najlepší "umelecký" dojem (kompozícia, impakt, kvalita).

Na výstave je ZAKÁZANÉ:

- premiestňovať už pridelené štipce
- meniť v priebehu súťaže svoje vystavované fotografie za iné a bez súhlasu organizátora meniť pridelené miesto na výstavnej ploche.
- každé takéto porušenie pravidiel vedie k vylúčeniu (diskvalifikácii), autora zo súťaže.


Organizátor si vyhradzuje právo vyradiť zo súťaže takú fotografiu, ktorá je svojim námetom v rozpore z dobrými mravmi, má hanlivý charakter, alebo iným spôsobom  obmedzuje práva a slobody  občanov, poprípade je v rozpore z niektorým zo zákonov SR!Tešíme sa na Vašu účasť !

 

Ďakujeme našim sponzorom: Olympus, Lowepro, ePhoto.sk, ephotoshop.sk, Fotolab, Minimax, IPM, Slovart, New Atelier.

Share
comments