Jeden deň, jedno mesto, množstvo fotografov – to je 24:BA-2012

24:BA je fotofestival určený pre fotografov z celého Slovenska, ale aj zahraničia.
Toto podujatie malo v roku 2010 slovenskú premiéru.
Odštartuje 7. mája o deviatej ráno na Tyršovom nábreží.

Jedno mesto, jeden deň a množstvo fotografov, ktorí sa svojim aparátom pokúsia ukázať, ako Bratislavu vnímajú a vidia svojimi očami v priebehu dvadsiatich štyroch hodín.

Bratislava je zaujímavým mestom, kde si svoju tému dokáže nájsť každý fotograf.
Ponúka mnoho zaujímavých možností, ktoré sa dajú zachytiť aj v časovom okamihu 24 hodín.
Od zachytávania čara Starého Mesta s jeho uličkami, cez široké možností street fotografie, sociálneho dokumentu, cez fotografovanie okrajových štvrtí, zachytávanie výstavby, priemyselných častí, či fotografovania mnohých iných podôb tohto dynamicky sa rozvíjajúceho mesta.

Je na kreativite fotografa, či dokáže tému prezentovať zaujímavým spôsobom.
V individuálnosti videnia každého jedinca spočíva rozmanitosť na oko zdanlivo jednotnej témy.
Čaro podujatia spočíva v tom, že fotografi majú na fotografovanie mesta jeden konkrétny deň, ktorý má 86 400 sekúnd a každú sekundu sa niečo deje, odohrávajú sa desaťtisíce prchavých príbehov. Ide o to vyhmatnúť to neuchopiteľné, čo do slov vedia zhmotniť básnici, pretaviť do nôt hudobníci. Fotografi sa o zachytenie prchavého okamihu pokúsia svojimi aparátmi.

Či a ako kreatívne sa to fotografom podarilo bude hodnotiť odborná porota zložená z uznávaných slovenských fotografov.

Veríme, že sa podujatie stretne s kladnou odozvou medzi fotografmi a zapoja sa do súťaže, ktorá zatiaľ nemá na Slovensku obdobu. Pre víťazov sú pripravené hodnotné ceny a vybrané najlepšie kolekcie budú vystavené v stálej galérii, ako aj na výstave Fotopark, ktorú fotoklub FOPA organizuje každoročne koncom júna.

24:BA nie je v prvom rade súťaž, ale najmä výzva k fotografovaniu, príležitosť na stretnutia, nadviazanie priateľstiev a výmenu názorov fotografickej komunity z celého Slovenska.

 

24ba.sk | fopa.sk

Share
comments